W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Wybierz język obcy

Tłumaczenia

strona główna +

„Z koTlumaczenianieczności przełożenia danego tekstu wynika konieczność dokonywania wyborów.
I tutaj tkwi odpowiedzialność tłumacza”.

Edmond Cary

 

 

 

Problemy dotyczące poprawnego przekładu tekstu istnieją od zarania dziejów. Przełożenie oryginalnych słów autora na język obcy nigdy nie jest łatwe. Słowa potrafią być podstępne i drapieżne niczym przerażające monstra. Okiełznanie ich to nie lada wyzwanie, któremu sprostać może jedynie prawdziwie profesjonalne biuro translacji.

 

Tłumaczenie nie może być w końcu bezmyślnym przekładem znaków jednego języka na inny. To coś więcej! Jest to skomplikowany proces, który poza zdolnościami językowymi wymaga posiadania wnikliwej intuicji. Mając przed sobą jedynie oryginalny tekst, osoba dokonująca przekładu językowego powinna "wejrzeć" w umysł autora, poznać jego uczucia i przekonania.

 

Nie jest to łatwe. Gdy już uda się je wykonać, kolejnym krokiem jest przekazanie myśli autora innym ludziom. Zadanie translatora to zatem nie tylko przekład tekstu – ale także umożliwienie innym ludziom poznania wartościowych idei.

Zawód, który wykonuje tłumacz, nie jest jedynie pracą, a działanie biura to również powołanie do przełamywania barier językowych i łączenia ludzi z różnych stron świata. A wszystko to za pomocą słowa.  

 

Zgodnie z takim rozumieniem misji związanej z przekładem tekstu, Biuro Tłumaczeń Lingua City z Katowic oferuje szeroki zakres usług translacyjnych zarówno osobom prywatnym, jak i klientom biznesowym. Specjalizujemy się w wykonywaniu translacji ustnych (konsekutywnych i symultanicznych) oraz pisemnych (zwykłych i przysięgłych).

Współpracujemy ze sprawdzonym zespołem profesjonalistów, którzy posiadają długoletnie doświadczenie i najwyższe kwalifikacje w dziedzinie, w której pracują.

 

Nasze Biuro Tłumaczeń oferuje przekłady:

 • pisemne - zarówno zwykłe, jak i przysięgłe, przede wszystkim tekstów użytkowych, specjalistycznych, naukowych, literackich czy reklamowych, a także dokumentów czy stron internetowych.
 • ustne - polegające na powtarzaniu prezentowanej w innym języku wypowiedzi od razu w języku docelowym. Tłumacz ustny wykonuje przekłady konsekutywne (w przerwie wypowiedzi osoby mówiącej), symultaniczne (czyli kabinowe, wykonywane synchronicznie, w trakcie wypowiedzi mówcy) oraz szeptane (przekazywane jednocześnie niewielkiej grupie słuchaczy).
 • przysięgłe - zarówno ustne, jak i pisemne, obejmujące wykonanie tłumaczenia oraz potwierdzenie, czyli uwierzytelnienie, jego treści za pomocą specjalnej pieczęci oraz własnego podpisu osoby odpowiedzialnej za wykonywane prace. Proponujemy również możliwość poświadczenia przekładu wykonanego przez inną osobę, nieposiadającą wymaganych uprawnień nadawanych przez Ministra Sprawiedliwości.
 • specjalistyczne - wykonywane przez doświadczoną osobę dysponującą pogłębioną znajomością konkretnego tematu czy zagadnienia oraz specjalistyczną wiedzą w zakresie wąskiej branży naukowej, biznesowej czy innej, zależnie od potrzeb Klienta.

Nasze Biuro świadczy również takie usługi, jak:

 • Proofreading – kontrola poprawności oraz ewentualna korekta tekstu, której dokonuje certyfikowana osoba lub native speaker. Jego celem jest wyeliminowanie błędów stylistycznych, gramatycznych czy merytorycznych i zapewnienie całkowitej poprawności przekładu oraz dopasowanie go do kontekstu.
 • Asysta translatora w kraju i za granicą – obecność osoby tłumaczącej podczas szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych, a także towarzyszenie Klientowi w urzędach czy podczas załatwiania różnego rodzaju formalności. Proponujemy również możliwość wykonywania za Klienta rozmów telefonicznych w języku obcym oraz wsparcie w czasie oprowadzania wycieczek czy delegacji zagranicznych.

 

Co nas wyróżnia, czyli dlaczego warto wybrać naszą ofertę:

 • Pełen profesjonalizm – współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi tłumaczami, także przysięgłymi, oraz z ekspertami z różnych dziedzin (prawo, medycyna, budownictwo i wiele innych). Na życzenie klienta tekst przekładu poddawany jest korekcie native speakerów (w ramach tzw. proofreading), co polecamy szczególnie w przypadku tekstów specjalistycznych i przeznaczonych do publikacji na stronach internetowych lub do druku.
 • Kompleksowość oferowanych usług – obsługujemy wszystkie, nawet bardzo nietypowe zlecenia. Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom i spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
 • Konkurencyjne ceny – u nas wysoka jakość zawsze idzie w parze z dobrą ceną, a stałym klientom naszego Biura Tłumaczeń oferujemy wyjątkowo atrakcyjne warunki współpracy. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy Państwu informacji o naszych aktualnych promocjach i rabatach!
 • Krótkie terminy – wszystkie zlecenia realizujemy w możliwie najkrótszych terminach. Jeśli zachodzi potrzeba, potrafimy przetłumaczyć dłuższe teksty w kilka dni, a te krótsze nawet w kilka godzin.
 • Poufność – wszystkie przekazywane nam do przekładu materiały traktujemy jako poufne. Z nami macie Państwo pewność, że podane w dokumentach informacje pozostaną bezpieczne i nie dostaną się w niepowołane ręce.

 

 

Języki z których i na które nasze Biuro Tłumaczeń wykonuje przekłady:

albański, angielski, arabski, białoruski, bośniacki, bułgarski, chiński, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, japoński, kataloński, koreański, litewski, łaciński, łotewski, macedoński, mołdawski, niderlandzki, niemiecki, norweski, perski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski.

 

ZAPEWNIAMY KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI ZLECEŃ ORAZ WYSOKĄ JAKOŚĆ USŁUG!

W celu uzyskania bezpłatnej wyceny zapraszamy do przesyłania tekstów lub do kontaktu z naszym Biurem Tłumaczeń w Katowicach.