W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Wybierz język obcy

Przygotowujące do certyfikatów

strona główna +

Certyfikat z języka polskiego jako obcego jest jedynym państwowym dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego. Do egzaminu przystępują osoby, które chciałyby udokumentować stopień swej biegłości w języku polskim.

Państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego mają za zadanie określenie kompetencji w języku polskim niezależnie od instytucji prowadzących nauczanie, programów nauczania, stosowanych materiałów i metod. Znajomość języka polskiego określa się jako umiejętność rozumienia współczesnej polszczyzny pisanej i mówionej oraz umiejętność używania języka polskiego w mowie i piśmie.
Osoby uczące się języka polskiego jako obcego, zdając pozytywnie egzamin certyfikatowy, uzyskują możliwość otrzymania świadectwa, w którym określona jest ich biegłość w tym języku. Od 2004 r. egzaminy organizowane są co najmniej 3 razy w roku (wiosną, latem i jesienią) na poziomach B1, B2 i C2.
Do egzaminu mogą przystąpić wszyscy cudzoziemcy i obywatele polscy na stałe mieszkający za granicą, niezależnie od tego, czy, gdzie, jak długo i w jaki sposób się przygotowywali.

Do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 i B2 mogą przystąpić osoby, które w dniu egzaminu mają ukończone 16 lat, a na poziomie C2 – 18 lat.

Egzaminy przeprowadza Państwowa Komisja  Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.

Osobom chcącym poprzeć znajomość języka polskiego zdobyciem odpowiedniego certyfikatu proponujemy specjalne kursy pozwalające na profesjonalne przygotowanie do egzaminu. Program szkolenia tworzony jest w taki sposób, aby kursant miał możliwość przećwiczenia wszystkich elementów komunikacji językowej oraz przyswojenia struktur gramatycznych wymaganych na egzaminie.

Nasze kursy prowadzone są przez doświadczonych lektorów, którzy zapewniają odpowiedni poziom przygotowania do wszystkich części egzaminu: rozumienia ze słuchu, poprawności gramatycznej, rozumienia tekstu pisanego, pisania oraz mówienia.

Nie zastanawiaj się dłużej – wybierz LinguaCity!